Na ratunek 112

serial doku-soap

poniedziałek - piątek
23:35 CET

Na ratunek 112

Nowy serial docu-soap pt. „Na ratunek 112”, prezentujący kulisy nierzadko dramatycznej pracy dyspozytorów z Centrum Pomocy Ratunkowej. Dla nich emocje, tragiczne wydarzenia i wzruszenia stanowią nieodłączny element codziennego zawodowego życia.  Każdego dnia w całej Polsce pod numer 112 dzwonią tysiące osób. Wypadki, zasłabnięcia czy włamania to tylko ułamek codzienności dyżurujących przy telefonach dyspozytorów Centrum Pomocy Ratunkowej. Rzeczywistość wokół nich zmienia się niczym w kalejdoskopie, a na ich barkach spoczywa ogromna odpowiedzialność. Pracownicy Centrum muszą bez zbędnej zwłoki wezwać na miejsce zdarzenia odpowiednie służby, a przed ich przyjazdem zdalnie pomóc wszystkim potrzebującym i poszkodowanym.

 

„Na ratunek 112” to serial docu-soap, przedstawiający historie, które mogą zdarzyć się każdemu z nas. Jego bohaterowie znajdują się w trudnej, często tragicznej sytuacji, niejednokrotnie na pozór bez wyjścia. Ich losy, a nierzadko i życie zależą właśnie od wiedzy i doświadczenia dyżurujących pod numerem 112, dyspozytorów Centrum Pogotowia Ratunkowego. To właśnie ci anonimowi dla nas ludzie, instruujący poszkodowanych przez telefon, są odpowiedzialni za sukces akcji ratowniczej i  dalsze losy potrzebujących pomocy ludzi. Sytuacje, z jakimi muszą się zmierzyć, balansują na granicy życia i śmierci.

 

Co zrobić w wymagających szybkiej interwencji przypadkach? Niestety, nie wszyscy w stresujących sytuacjach potrafią zachować tzw. zimną krew. Nawet jeśli znają zasady udzielania pierwszej pomocy, w takich chwilach czują się bezradni. Każda z nich znalazła się w wyjątkowych, trudnych okolicznościach. Kiedy chwytają za telefon? Dyspozytorzy pomogą między innymi zrozpaczonej mamie, której dziecko wbiło sobie nożyczki w klatkę piersiową, a kobieta nie wie, jak zatamować krwotok. Zadzwoni do nich także żona porażonego prądem mężczyzny, która z pomocą pracownika Centrum Pomocy Ratunkowej przeprowadzi natychmiastową reanimację. W potrzebie będzie również rodzina, która wspólnie z sąsiadami spożyje potrawę przygotowaną z samodzielnie zebranych grzybów i zatruje się… Obok dramatycznych losów bohaterów w serialu zaprezentowane zostaną szczegóły akcji ratunkowych oraz techniki udzielania pomocy ofiarom wypadków.

 

Serial „Na ratunek 112” produkuje na zlecenie Telewizji POLSAT firma Tako Media.

[]